תהליך פיתוח מוצר הינו תהליך מובנה ומורכב שמטרתו הסופית היא יצור מוצר ומכירתו ללקוחות. 

כדי ליצר מוצר איכותי בדיוק כפי שתוכנן יש להמיר את המידע שנוצר בתהליך הפיתוח לתיק יצור הנדסי. תכנון והכנת תיק ייצור/תיק מוצר על כל מרכיביו הרבים הינו תהליך מורכב ומסובך ולמעשה תיק המוצר הוא השלב המסכם של כול תהליך פיתוח המוצר לרבות הסקת המסקנות מיצור הדגם הראשוני (Prototype) והעברה ליצור שוטף.  תיק היצור ההנדסי מרכז את כל המידע הטכני לרבות מסמכים, שרטוטים, קבצים, רשימות והסברים כדי שניתן יהיה ליצר בדיוק את אותו מוצר פעם אחר פעם באיכות הגבוהה ביותר בזמן הקצר ביותר ובעלות הנמוכה ביותר האפשרית.

תיק הייצור הינו אבן דרך בסיסית לכל מעגל אלקטרוני. התיק מכיל אינפורמציה רלוונטית ליצור ובדיקת המעגל והוא צריך להיות כתוב בצורה הנדסית מקצועית שתהיה מובנת ע"י קבלן המשנה ושתתאר את כל השלבים בתהליך היצור לרבות חומרי הגלם ואמצעי היצור הדרושים וכמובן את תהליכי הביקורת ואבטחת איכות. יתרה מכך התיק צריך להיות מפורט וברור כך שגם אם יוחלט להעביר את היצור לגורם אחר הוא ידע ליצר את המוצר באיכות הראויה וללא תקלות.       

בניית תיקי יצור/מוצר, הינם תהליכים על פי רוב מורכבים הכוללים הרבה מאוד פרטים, דורשים ידע רב ומומחיות בנושא הנדסה ותהליכי יצור. בניית תיקי היצור/מוצר ידועים  כזוללי זמן ועתירי משאבים עבור הארגון, ומסיטים את עובדיו ומנהליו מעיסוק בפעילויות הליבה המקצועיות. חשוב לזכור שתיק ייצור מסודר הינו תנאי הכרחי להצלחת תהליך ההרכבה והיצור (חד משמעית!)  ומוצר איכותי.
כדי להקל עליכם את התהליך, וכדי שתחסכו באופן משמעותי בעלויותיו ובתשומותיו התפעוליות, חברת אולסמי מציעה ללקוחותיה את שירותי בניית תיקי יצור/מוצר ב - Outsourcing. כמו כן ניתן לקבל יעוץ בכול הנוגע לתהליכי הנדסה והתפעול השונים. 

לקבלת פרטים נוספים צור קשר

קרא מאמר מקצועי חשוב של מומחי אולסמי בע"מ - מה ההבדל בין תיק יצור לתיק מוצר?